Громадська організація "Лелеки"
Новини

«Місцями козацької слави Вінниччини», присвячена 400 річчю з дня народження Івана Богуна

Трояни
«Місцями козацької слави Вінниччини», присвячена 400 річчю з дня народження Івана Богуна

 20-21 жовтня відбувалась екскурсія «Місцями козацької слави Вінниччини», учасники якої відвідали місця пов’язані з видатними перемогами Івана Богуна, славнозвісних військових, політичних та громадських діячів, що відбувались на теренах Поділля.

На світанку 20 жовтня делегація з 50 людей з представників молоді, студентства, наставників, розпочали свою мандрівку з м. Вінниці, в напрямку с. Стара Прилука Липовецького району, колишньої гетьманської столиці, де знаходиться копія Маріїнського палацу – палац фон-Мерінга, звичайно трохи менша, але розкіш вражає.

Досвідчені екскурсоводи створили атмосферу, в якій учасники змогли поринути і відчути справжній подих історії, відчути  себе частинкою величної історії нашої країни.

Далі було м. Липовець. Місце, що пов’язане з баталією 19 березня 1651 року, яка вирішила долю Богунової переможної оборони Вінниці, яку облягав і намагався захопити Калиновський-старший. Козаки в цій битві здобули видатну перемогу, а на місці самої битви встановлено пам’ятний знак про переможну подію.

Мандруючи мальовничим Поділлям, нашу делегацію зустріли в колись полковому місті Кальнику, справжнім козацьким Кулішем під «Дубом Богуна», де за переказами був посвячений Іван Богун в ранг полковника.

Відвідали козацьку леваду, а також місцеву козацьку школу із цікавим музеєм. Вшанували полковника Богуна біля встановленого йому погруддя, в центрі села. Ще у Кальнику знаходиться старовинна «Хата Богуна» з метровими стінами.

Далі були смт. Дашів, Томашпіль, Тульчин, помилувались краєвидом та Нечаївською церквою у с.Стіна Томашпільського району. І під захід сонця прибули до табору «Світанок», неподалік с. Буші,  де зі всією української привітністю та щирістю нас чекали козаки Ямпільського козацького полку «Дністровська Січ» на чолі із отаманом Віктором Нестеренком, надавши нам місце для ночівлі і організувавши смачну та дружню вечерю, пригостивши кулішем та запашним чаєм. Наступного дня ми завітали до їх невеличкого музею, що знаходиться у м. Ямпіль.  Відвідали ямпільську школу №2, яка з 2014 року має назву ім. Івана Богуна.  

Незабутнє враження справила старовинна Буша із дохристиянським храмом , скульптурами, трипільськими мотивами, козацьким цвинтарем.
      Козацьке бароко, старовинні козацькі церкви, кургани, мальовничі пейзажі, прикордонні міста, місця сили…. Про це та інше, більш детально буде описано в путівнику, по даному маршруту та маршруту нещодавньої  поїздки до с. Комань Новгород-Сіверського району Чернігівської області, яка теж була присвячена 400-річчю Івану Богуну http://leleky.troyany.com/news/shlyahom-kozackoyi-slavy-400-richchya-ivana-boguna .

Екскурсія реалізована як пункт Вінницької обласної цільової програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді, затверджена рішенням 13 сесії  обласної Ради 7 скликання від 20 грудня 2016 року № 224 (зі змінами),відповідно до Указа Президента України № 580 «Про Стратегію національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки», 

Захід організовано та проведене такими організаціями:

ВККМО «Молода подільська січ»;

Громадська організація «Лелеки», Об'єднання "Трояни";

Департамент соціальної та молодіжної політики Вінницької облдержадміністрації;

Координаційна рада з питань національно-патріотичного виховання при Вінницькій облдержадміністрації;

«Військово-патріотичний клуб «АЙДАР»;

Вінницький обласний центр туризму, спорту, краєзнавства та екскурсій;

Турклуб «Орієнтир»

 

Фото по темі
Кількість переглядів: